Education Estonia. Nutikad lahendused haridusinnovatsioonile

Klient

Käesoleva projekti tellijaks oli Sihtasutus Innove, mis loodi aastal 2003, vastavalt Vabariigi valitsuse korraldusele. SA Innove on hariduskeskus, mis parendab ning koordineerib Eestis nii üld kui ka kutsehariduse valdkonda.

SA Innove põhieesmärk on edendada suuremate võimalustega õppekeskkonda, ning samal ajal toetada õpilase arengut Eestis.

Eesmärgid

Eesmärk oli luua veebileht mis tutvustab Eesti edumeelset haridussüsteemi ja aitab luua kontakte väisriikide haridus organisatsioonidega, meediaga, ettevõtetega ja õpilastega. Ülesandeks oli ka luua kanal mille kaudu saab müüa Eesti hariduse valdkonna tooteid ja teenuseid.

Mis me tegime

Kodulehe kontseptsioon ja eesmärk olid konkreetselt paika pandud, ning see lihtsustas tööprotsessi. Kontseptsiooni osas aitas veel Pineparks kodulehele luua struktuuri ja materjali esitamise viisi. Soov oli teha mõjus veebileht, mis äratab huvi ja aitab oma küsimustele vastuseid leida. Lähtuti reeglist, tekita tähelepanu ja huvi, tõesta, paku lahendus ja loo kontakt. Enamus aega kulus kujundusele ja tehnilise lahenduse loomisele.

Peale esialgse disaini ning prototüübi ehitamist jätkasime arendusega, mille raames viidi ka läbi testimine erinevate kasutajarühmade peal. Küsitlesime inimesi paljudest riikidest, nagu näiteks Rootsi, Eesti, Leedu, Saksamaa, Malta, Šveits, Soome, Venemaa, jne. Peale kasutajatesti tegime mõned korrektuurid, et lehe kasutajamugavus veel paremaks saada.

Laias laastus jaguneb leht kaheks, üks osa käsitleb Eesti ja hariduse tutvustamist, ja teine osa on aitab leida haridussüsteemi tooteid ja teenuseid. Viimase tarbeks ehitati otsingu- ja filtreerimis funktsioon mis aitab leida vajalikku infot.

Kui pakkumuse esitamise protsess välja arvata, võttis kodulehe tegemine aega kaks kuud.

Tulemus

Vaata lähemalt: educationnation.ee