Kodulehe valmistamine

Kodulehe valmistamine. Kas valida templiidile (template) tehtud või unikaalse kujundusega koduleht?

Kodulehe valmistamine on üks meie peamistest teenustest. Pineparksi-l on kogemus kümnetes e-kaubanduse ja kodulehe valmistamise arendusprojektides. 

Kui olete kodulehe tellimisega kunagi kokku puutunud, olete tõenäoliselt kaalunud, kas valida olemasolevale teemale meisterdatud või spetsiaalselt teie jaoks loodud koduleht. See on veebisaidi tellimisel ehk isegi kõige olulisem küsimus, sest õigesti vastates saate kodulehe, mis teie veebialased vajadused nüüd ja tulevikus kindlasti rahuldab.

Kõik algab sisuhaldussüsteemist

Sisuhaldussüsteem (inglise keeles content management system) on platvorm, mis võimaldab kodulehel olevat sisu hallata. Kõige populaarsemad sisuhaldussüsteemid on WordPressJoomla ja Drupal. Nendest kolmest hoiab esikohta WordPress ja seda põhjusega. WordPressi peamine eelis teiste platvormide ees on lihtsus ja vabadus.

  1. WordPressile on mugav kujundust luua.
  2. WordPressi on lihtne kasutada.
  3. WordPress on suures osas vabavaraline.

WordPressi koodi täiendatakse kollektiivselt ja arvukad WordPressi rakendused on tasuta kättesaadavad.

Mis on teemale (theme) loodud koduleht?

WordPressi jaoks on kujundatud palju erinevaid templiite ja teemasid, mis on võrdlemisi soodsalt või isegi täiesti tasuta kättesaadavad. Teema on disaini, kirjatüüpide, värvide ja funktsioonide kogum. Teemale loodud koduleht tähendab, et WordPressi sisuhaldussüsteemi kasutav koduleht pannakse kokku juba eelnevalt valmis ja mõnes e-poes saadaval olevast kujundusest ning tasuta rakendustest. See on esmapilgul lihtne, kiire ja soodne WordPressi kodulehelahendus.

Mis on personaalselt teile valmistatud koduleht?

Kodulehe valmistamine
Kodulehe valmistamine

Spetsiaalselt teile valmistatud koduleht on teie äri vajadustele täpipealt vastav ja teie brändi unikaalsuse esile toov koduleht. Kodulehe disain on loodud ainult teie jaoks ja kuulub teile – seda ei saa keegi teine kasutada. Kodulehe kood on samuti kokkupandud teie veebistrateegiat ja vajalikke funktsioone silmas pidades. Ka sedatüüpi koduleht kasutab WordPressi sisuhaldussüsteemi, mis tähendab, et see on mugav, lihtne ja ajaga kaasas käiv lahendus.

Kodulehe valmistamine. Millal valida personaalse lahendusega valmistatud koduleht?

Kas valida olemasolevat kujundusmalli kasutav koduleht või spetsiaalselt teie ärile loodud veebisait, sõltub sellest, mida teil vaja on. Selles, kumb teie jaoks õige valik on, aitavad selgusele jõuda järgmised viis küsimust. Kui vastate vähemalt kolmele jaatavalt, vajate ilmselt unikaalse disaini ja koodiga veebilehte.

  • Kas brändikuvand või -maine on oluline osa teie ettevõttest?

Spetsiaalselt teie jaoks valmistatud koduleht vastab täpselt teie äri vajadustele. Selline koduleht annab edasi teie brändi väärtusi, teenib teie ärilisi eesmärke ja on kooskõlas teie turundusstrateegiaga. Teemale tehtud kodulehe puhul saate tõenäoliselt muuta vaid taustavärvi, päisepilti ja logo – ehk saate küll toimiva kodulehe, kuid see ei ole teie brändi nägu.

  • Kas teid häirib, kui internetis on teisi sama kujundusega veebilehti?

Spetsiaalselt teie jaoks loodud kodulehe disain on unikaalne. See on nagu arhitekti poolt teie perele kavandatud maja. Malli või teema puhul – eriti sel juhul, kui see on internetis tasuta kättesaadav ja populaarne – satuvad teie kliendid varem või hiljem lehele, mis näeb välja täpselt selline nagu teie koduleht.

  • Kas soovite, et teie veebisaidil oleks ainulaadseid funktsionaalsusi?

Kui olete kavandanud oma kodulehele midagi sellist, mis pakuks klientidele personaliseeritud kogemust või huvitavaid funktsioone, mida ta teistel lehtedel näinud ei ole, vajate ilmselt spetsiaalselt teie jaoks loodud kodulehte, sest ostetav teema ei paku võimalust teie plaane ellu viia.

  • Kas olete valmis andma kodulehe valmimiseks paindliku tähtaja?

Spetsiaalselt teie jaoks loodud kodulehe arendamine võtab rohkem aega kui teemale tehtud koduleht. Unikaalse disaini ja funktsioonide valmistamiseks läheb keskmiselt mitu kuud aega, samas kui teemale saab kodulehe üles seada mõne päevaga

  • Kas nõustute, et hind ei ole kodulehe valmistamisel kõige olulisem faktor?

Teemale tehtud koduleht on odavam lahendus. Unikaalse disaini ja funktsioonidega koduleht võtab rohkem aega, selle valmimisse on kaasatud erinevad spetsialistid ja sellest tulenevalt peaks spetsiaalselt valmistatud kodulehe tellimisel arvestama ka mõnevõrra suurema eelarvega.

Loodame, et nendele küsimustele mõtlemine aitas teil oma kodulehega seonduvaid vajadusi paremini kaardistada. Kui jõudsite arusaamisele, et personaalselt teile loodud veebileht on õige valik, kirjutage meile ja meie spetsialistid võtavad teiega peatselt ühendust!

Pineparks intro video