Veebidisainer

Kogenud veebidisainerid – Pineparks

Internetiajastu on loonud loomingulises maailmas uue niši: veebidisain. Veebidisain on nii lai valdkond, et sellega tegelevad iga päev tuhanded ettevõtted. Üks kaunis loominguline veebidisain võib tuua brändile ka tohutut kasumit. Kuid veebidisain on ka väga vastuoluline valdkond: on neid, kes usuvad, et unikaalne veebidisain peaks sisaldama interaktiivseid elemente ja animatsiooni, ja need, kes usuvad, et veebidisain peaks olema võimalikult lihtne. Milline neist on õige, sõltub lõppkokkuvõttes maitsest. Kuid lihtsus või keerukus ei ütle automaatselt, kui loominguline on teie veebidisain.

Tänu veebidisainerile on veebileht ilus, praktiline ja funktsionaalne. Koostöös erinevate osapooltega koguvad nad teavet ja kujundavad seejärel kliendi soovitud veebilehe. Heal veebidisaineril on laialdased teadmised disainimaailmast. Ideaalis on neil ka IT-oskused. See on oluline, sest ühtegi ilusat veebisaiti ei looda üksi. See nõuab palju ettevalmistusi. Näiteks tuleb palju suhelda nii kliendi kui ka teie meeskonnaga. Selleks, et programmeerijatega ühendust hoida, on hea teada ka nende keelt. Peaksite olema ka hea inimeste tundja, sest lõppkokkuvõttes peab veebileht olema kujundatud lõppkasutajale, kes peab oskama seda kasutada. Pineparks veebidisainerid on võitnud mitmeid disainiauhindu. Kui soovite koos nendega parima lahenduse leidmiseks koostööd teha, võtke meiega ühendust!

Veebidisainerid on tehniliselt tugevad mängijad

Millised muud oskused on veebidisaineritel? Tehnilise poole pealt ei ole neil mitte ainult disainioskused, vaid ka oskus tajuda veebikeskkondi kasutatavuse seisukohast. Loomulikult on neil ka põhjalikud teadmised pilditöötlustarkvarast. Veebidisainerid on keskmisest loomingulisemad, neil on kompositsiooni- ja värvitunnetus. Mis puutub isiksusesse, siis on nad tavaliselt head inimeste tundjad, kellele ei ole võõras ka reklaamipsühholoogia alused. Kuna suundumused ja nende kasutatav tarkvara arenevad ja muutuvad kiiresti, on veebidisainerid uutele arengutele avatud ja õpihimulised.

Lõppkasutaja peab oskama veebilehte kasutada

Mis on hea veebidisain? Kõigepealt ja eelkõige peab veebileht olema lõppkasutajale arusaadav ja kasutatav. Näiteks kui kujundate lehekülge laste veebilehele, teab veebidisainer, et see ei tohi olla liiga keeruline, kuid võib olla mänguline ja lõbus. Kuidas on vanadekodu veebilehega? Üsna korralik ja praktiline. Head veebidisainerit eristab halvast see, et ta teab, kui oluline on tema sihtrühm. Sihtrühma saab algusest peale teada, kuid te ei pea neid tundma, piisab sellest, kui teete eeltööd. Enamasti teab klient, kes kasutab saiti ja millised on tema vajadused. Mõnikord võib klient muidugi eksida, sellisel juhul saab veebidisainer kasutada oma kogemusi, et näidata talle õiget suunda.

Veebidisainer teab tasakaalu funktsionaalsuse ja hea väljanägemise vahel 

Kuidas on võimalik kindlaks teha, kas veebidisainer on teinud veebilehega head tööd? Esmapilgul peab lehe kujundus olema pilkupüüdev ja sobima sihtrühmale. Kuid funktsionaalsus on sama oluline. Kuna üha rohkem inimesi kasutab veebilehtede vaatamiseks mobiiltelefone, peab veebileht toimima võrdselt hästi nii arvutis kui ka telefonis. Sama oluline on olla kliendikeskne, st teada, millised on kliendi ettevõtte värvid ja logo. Et veebileht eristuks ja oleks äratuntav, tuleks neid kindlasti kujunduses kasutada. 

Tehtud töö: MyMoto on reserveeritud ala veebilehtedel www.moto.it, www.automoto.it, www.vetrinamotori.it. Need saidid on Itaalia juhtivad auto- ja mootorratta-saidid, kus eksperdid, entusiastid ja teised “bensiinihuvilised” leiavad teavet kõige kohta, mis liigub suurel kiirusel.

Mis sai tehtud? Koduleht on täielikult integreeritud sotsiaalmeedia foorumitega autodest või mootorratastest huvitatud erakasutajate jaoks. Lõime põneva segu videote, linkide, fotode ja põhjalike artiklite vahel, tagades ainulaadse kasutajaliidese, mis on dünaamiline, põnev ja interaktiivne.

Veebidisainer
Kogenud veebidisainerid Pineparks’ilt tegid Moto.it UX

Veebidisainer või mitte – see on küsimus.

Kui te ei ole kindel, kas peaksite oma veebisaidi loomiseks kasutama veebidisainerit, siis on kolm asja, mida tuleks arvesse võtta:

  • Kvaliteet – korralik veebidisainer annab teile veebilehe, mis näeb välja ja töötab ideaalselt. Kui teil on hea veebileht, mis näeb hea välja ja töötab hästi, annab hea veebidisainer teile parimad tulemused – ja see on suurepärane visiitkaart, kuhu suunata oma kliendid.
  • Õigeaegne – iga ettevõte saab muidugi kujundada oma veebilehe. Kuid see võtab palju väärtuslikku aega, mida võiks kasutada teie firma tulude suurendamiseks. 
  • Rahakulu – jah, peate maksma veebidisaini eest, kuid lõppkokkuvõttes toob halb veebileht kaasa tulude vähenemise ja vigase veebilehe parandamine läheb maksma rohkem. Samuti on võimalik, et aasta pärast leiate, et halvasti kujundatud veebisait ei vasta enam teie vajadustele, ja te peate ikkagi leidma raha, et kujundada oma koduleht uuesti kõrgetasemeliseks.