Kodulehe tegemine WordPressiga

WordPress on maailma populaarseim sisuhaldussüsteem (CMS). Kasutatakse kodulehe, ajaveebi, veebipoe jms loomiseks ja haldamiseks. WordPress pakub arendajatele pistikprogrammide (plugins) näol mitmeid võimalusi. Selle abil saab luua kohandatud lahendusi tuhandete klientide vajadustele. Need lisatööriistad muudavad kodulehe tegemine WordPressiga eelistatud lahenduseks. Selle sisuhaldussüsteemiga loodud veebisait pakub klientidele mugavat ja kiiret võimalust sisu lisada ja muuta, millega saavad hakkama ka algajad. Pineparks-il on aastatepikkune kogemus kodulehtede tegemisel WordPressiga. Pakume laia valikut teenuseid, et saaksite luua oma vajadustele vastava veebisaidi, ajaveebi ja veebipoe. Kas olete valmis alustama või on teil lisaküsimusi? Võtke meiega ühendust!

Mis on WordPressi eduvõti?

WordPressi lõid 2003. aastal ameeriklane Matt Mullenweg ja inglane Mike Little. See on avatud lähtekoodiga tarkvara, mida saab vabalt kasutada ja muuta vastavalt oma soovile. WordPressil on tasuta kasutatav osa, mis muutis selle kogu maailmas väga populaarseks. Tänu sellele on professionaalse ja kvaliteetse kodulehe loomine võimalik igaühe jaoks. Küll aga tasub täpsustada, et WordPressi puhul on tasuta ainult tarkvara osa, paljud pluginad on aga tasulised. Need samad pluginad on veel üks põhjus, miks kodulehe tegemine WordPressiga on nii populaarne. Hetkel saad näiteks tuhandete lisandmoodulite hulgast valida just selle, millega soovid oma lehte arendada. Olgu selleks siis lihtne broneerimissüsteem, kliendihaldusrakendus või WooCommerce’i veebipoe lisandmoodul. 

Väga populaarsed on ka lisad, mis tõstavad kodulehe populaarsust otsingumootorites ehk loovad SEO-d (Search Engine Optimization). Pluginad nagu Yoast WordPress SEO või Semrush SEO Writing Assistant on tasulised, kuid tänu neile näete külastuste arvu ja lõpuks ka klientide arvu kasvu.

WordPress võimaldab probleemideta integreerimist sotsiaalmeediaga. Veebisaidi omanikuna ei pea te iga kord, kui soovite oma veebikogukonnaga värsket sisu jagada, oma sotsiaalmeediakontodele sisse logima. WordPress pakub automaatset ühe klikiga  uuendamist.

Internetiturundusega tegelejate jaoks on värske sisu loomine ülimalt oluline. WordPress võimaldab teil uuendada sisu nii tihti kui vaja. Kui uuendate oma sisu regulaarselt, saavutate oma niššis hõlpsasti usaldusväärsuse. Lisaks saate luua mõne minutiga uue WordPressi saidi, et kasutada täielikult ära oma turundusstrateegiat, näiteks landing lehe, ehk maandumislehe oma uue promokampaania jaoks. 

Kas WordPressil on mingeid miinuseid?

Kõigi WordPressi poolt pakutavate plusside juures on aga ka miinuseid. Samad pistikprogrammid, mis lisavad veebisaitidele nii palju lahedaid võimalusi, võivad osutuda kasutaja jaoks tõeliseks mureks. Põhjus on selles, et algajal võib selles maailmas navigeerimine olla väga keeruline. Pluginate allalaadimine ja saidi seadistamine võtab aega ja oskusi. Üldiselt soovitame selle töö jätta professionaalide hooleks ja pärast lihtsalt nautida tulemust. Isegi kui pistikprogramm on avalehel juba seadistatud, ei tööta see alati nii, nagu peaks. Peaaegu kõik need vajavad aeg-ajalt värskendamist. Selle protsessi käigus mõned plaginad võivad kas hakkata teistmoodi töötama või isegi „katki minna.„ Just sellises olukorras saame sageli abi veebilehtede omanikelt, sest kui hakkame veebilehe kallal nokitsema ise, võib juhtuda, et kodulehte enam tööle ei saagi. Muidugi tuleme alati meelega appi! 

kodulehe tegemine WordPressiga
Haridus ja Teadusministeeriumi kodulehe tegemine WordPressiga

Kodulehe tegemine WordPressiga ei tundu olevat keeruline, proovin teha ise! 

See on lause, mida me oleme tõepoolest klientidelt kuulnud. Jah, meile, arendajatele, kodulehe tegemine WordPressiga on rõõm. Ja kui olete teemast huvitatud ja teil on palju aega õppimiseks, saate tõenäoliselt ise luua toimiva veebisaidi. Küsimus on pigem selles, kas ajaline investeering on õigustatud. Seda aega võiks kasutada oma ettevõtte arendamiseks ja sellest saadava tulu suurendamiseks. Arenduse sisseostmine annab teile rohkem aega. Lisaks võite olla kindel, et tugi on alati kättesaadav, kui midagi lakkab töötamast või jookseb kokku. 

Veebiagenuur Pineparks Estonia
Veebiagenuur Pineparks Estonia

Kuidas leida enda jaoks õige veebisaidi arendaja?

Esimene samm on otsida ettevõtteid, kes pakuvad WordPressi teenust. Ärge unustage kontrollida teenusepakkuja referentseid veebisaidil. Kuidas nende tehtud kodulehed välja näevad? Kas lehed näevad head välja ja pakuvad erilahendusi? Kui olete leidnud teile sobiva pakkuja, võtke nendega ühendust ja kirjeldage oma soovid võimalikult detailselt. Kuna nendega tuleb edaspidi palju suhelda, on väga oluline ka klienditeeninduse tase. Tutvuge teenusega, esitage küsimusi ja uurige kõiki üksikasju. Pidage alati meeles, et koostöö kliendi ja arendaja vahel loob lõpuks suurepärase veebilehe.

Kas vajate uut, professionaalset ja toimivat veebisaiti? Võtke meiega ühendust ja andke oma soovidest teada! Meil on kodulehtede tegemisel WordPressiga palju kogemusi ja kindlasti leiame teile sobiva lahenduse.